Valve- ja tulekahjusignalisatsioonisüsteem (VTS)

Valve- ja tulekahjusignalisatsioonisüsteem (VTS).

Valve- ja tulekahjusignalisatsioon — iga hoone turvalisuse alus, mis võimaldab olulisel määral vähendada kulud selle hooldamiseks ja kaitseks. Need on tihedalt omavahel seotud sidekanalitega, töö algoritmidega ja koos moodustavad integreeritud valve-tulekahjusignalisatsiooni kompleksi.

Valve- ja tulekahjusignalisatsioonisüsteem võib-olla nii objekti integreeritud turvasüsteemi lahutamatu osa koos ligipääsu kontrolli ja haldamise süsteemiga (LKHS), videovalve ja muude süsteemidega, kui ka eraldi süsteem.

Valve- ja tulekahjusignalisatsioon sisaldab järgmisi elemente:

Juhtpaneel — tavaliselt see on arvuti koos spetsiaalse tarkvaraga, mis juhib ja kontrollib süsteemi tööd.

Vastuvõtu- ja juhtimisseadmed, mis koguvad ja töötlevad andmeid.

Puutetundlikud seadmed, mis signaliseeruvad ohtudest.

Häirele reageerivad täiteseadmed.

Teavitusseadmed (valjuhääldid, sireenid jne.), mis edastavad häire signaali.

Kaasaegsete kaitsesüsteemide struktuur sisaldab järgmisi alamsüsteeme:

Valve – kontrollib tungimist;

Häire – hädaabi kutsumine;

Tuletõrje – reageerib tulekahju esimestel nähtustel;

Avariiline – teatab ebatavalistest olukordadest (gaasi, vee lekke jne. korral).

Tulekahjusignalisatsiooni ülesanne – tulekahjuteade rajatises iseloomulike märkide (suitsu, süsinikmonooksiidi, temperatuuri tõusu jne.) tuvastamisel.

Valvesignalisatsiooni ülesandeks on koguda ja esitada teavet kaitstud objektile tungimise kohta, fikseerides rikkumise fakti, kohta ja aega.

Valve- ja tulekahjusignalisatsiooni ühiste ülesannete hulka kuulub kohene reageerimine täpse teabe edastamisega sündmuse toimumise ja olemuse kohta, samuti varutoiteallika tagamine, objekti ööpäevaringne valvamine jne.

Eestis ja Soomes kehtivate regulatsioonide kohaselt tuleb valve- ja tulekahjusignalisatsioon paigaldada peaaegu igat tüüpi tootmisruumidesse, ladudesse ja töökodadesse.

Valve- ja tulekahjusignalisatsioonisüsteemi paigaldamise hind arvutatakse individuaalselt ja see sõltub sellistest parameetritest nagu hoone pindala, süsteemi keerukus ja varustus ning hooldustingimused.

Valvesignalisatsiooni süsteemid

Tööstus-, tsiviil- või sotsiaalrajatiste ohutus tagatakse meetmete kogumiga, millest olulise osa moodustavad ohutussüsteemid. Need võimaldavad rikkumisi koheselt tuvastada ja viivitamatult tegutseda nende kõrvaldamiseks.

Tulekahjusignalisatsioon ja tulekustutussüsteem

Tulekahjuhäire ülesanded: teabe vastuvõtmine, töötlemine, edastamine ja tarbijatele esitamine tehniliste vahendite abil kaitstud rajatistes toimunud tulekahju kohta (tuletõrjekeskuse tuvastamine, selle tekkekoha määramine, signaalide andmine tulekustutus- ja suitsu eemaldus süsteemide jaoks).